bıttım sabunu kullananlar - Bu ne kalabalık?
arkadaşlar merhaba bıttım sabunu ile ilgili kullanıcı yorumları ve kullananların yorumlarını araştırıyorum. ben kıl kökü görünümü yaptırdım saçıma saç dökülmesi yaşanan bölgeleri kıl kökü varmış gibi ilizyonla kapattılar. dövme gibi ama dövme boyası değil dediler :)

bu işlemden sonra 3 gün saç yıkanmıyor ve sonrasında e gün suyla yıkanıyor sonra da bıttım sabunu kullanabilirsiniz dediler. bıttım sabununu onlardan duyduktan sonra araştırmaya başladım.

bıttım sabunu nasıl yapılıyor neden yapılıyor diye baktım ilk önce yabani fıstık (bıttım) yağı ve menengiç yağından yapılıyormuş. menengiç kahvesini çok severek içerim ama bıttım sabununda olduğunu bilmiyordum :)

bıttım sabunu kullananlar hakkında ekşi sözlükte de başlık açılmış. tanımında ise siirt'in meşhur olmuş el yapımı el kesimi yeşil yeşil sabunu yazmışlar.

pazar yerlerinde ve aktarlar dada satılıyor. arkadaşlar almadan önce bıttım sabunu fiyatlarını araştırıyorsanız akakçe ve cimri gibi sitelere de bakabilirsiniz. n11, hepsiburada, trendyol gibi sitelerde de satıldığını gördüm.

yorumlarda gördüğüm kadarıyla beğenen de var beğenmeyip şampuana dönende :) cilt ve saç tipine göre değişik yani kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor denenebilir.